« Atgal į patarimų sąrašą

Kaip pajungti elektrą gartraukiui?

Jei ketinate pajungti elektrą įmontuojamam arba stacionariam garų surinktuvui (gartraukiui), reikia:

a. Ruošiant instaliacinį projektą, būtina nurodyti, kokio diametro ir kokio ilgio reikalingas ortakis (žiūrėti nuorodas gartraukio aprašyme) ortakį turi įsigyti užsakovas, ilgį apskaičiuoja dizaineris - pagal patalpos specifikaciją), nurodant ventiliacijos angos vietą - pažymėti, kad iš angos turi būti palikta apie 1 m. Laisvo ortakio, pajungimui.
b. Norint sužinoti, kokio galingumo gartraukis virtuvei yra reikalingas, reikia skaičiuoti pagal formulę: patalpos ilgis x patalpos plotis x patalpos aukštis (jei yra bendra erdvė su svetaine, skaičiuoti visą patalpą). Gautą sumą dauginti min iš 8, max. iš 12 (pvz. 3,5*4,62*2,65=42,85*10=428m3h) 1m. Ortakio gartraukio galingumą sumažina ~10% , 1 posūkis (alkūnė) - ~30 %
c. Nurodant ventiliacijos angą, ji turi būti orientuota į gartraukio kamino centrą (jei gartraukis kamino tipo) aukštis ~ 2100 mm nuo grindų, rozetė (paprasta su įžeminimu) iškarto virš jos.
d. Jei ventiliacijos anga projektuojama lubose, ji turi būti prie pat lubų kampo su siena, iki angos paliekant ~ 30 mm. (4 pav.)
e. Jei gartraukis yra įmontuojamas į pakabinamą spintelę, tai rozetė turi būti iš karto po viršutinio spintelės horizontu, o ventiliacijos anga gali būti spintelėje, atsižvelgiant į gartraukio modelį.
f. Jei gartraukis yra erdvinis, reikalingas tik elektros laidas iš lubų per vidurį gartraukio kamino. Taip pat būtina nurodyti, kad tvirtinimus į lubas erdviniam gartraukiui reikia paruošti iš karto, ypač jei lubos bus iš gipso kartono. Būtina užsakovui padaryti gartraukio tvirtinimo šablono kopiją (gartraukis paprastai atvežamas kartu su virtuve, o paruošti tvirtinimus reikia iš anksto). Rekomenduotina, kad erdvinio gartraukio ortakis būtų ne mažesnio diametro kaip 150 mm.
g. Paprastai neįmontuojamo gartraukio gofras slepiamas po specialiu skardiniu gaubtu, todėl svarbu, kad rozetė taip pat pasislėptų po šiuo gaubtu. Jeigu gofras labai platus arba įsigijote siaurą uždengimą ir matote, kad rozetės paslėpti nepavyks kita galimybė yra neįrenginėti rozetės, o gartraukį prijungti tiesiai prie laidų.

h.Įmontuojami gartraukiai gali būti neprijunginėjami prie ventiliacijos angos – jų surinkti nešvarumai nusėda specialiuose keičiamuose filtruose. Šie filtrai turi būti keičiami kas 6 – 18 mėn.Erdvinis gartraukis (garų surinkėjas) – tai toks, kuris kabinamas ne prie sienos, o kambario viduryje ant lubų, pavyzdžiui virš stalo – salos. Lubose šiam gartraukiui turi būti įmontuotas kablys ir nuleisti laidai elektrai prijungti. 

« Atgal į patarimų sąrašą


Spauskite like ir komentuokite arba klauskite. Pagaminsime Jums nestandartinius kietus ar minkštus baldus!

Klauskite - atsakysime

 
 

Prisijunkite prie mūsų socialiniuose tinkluose